Радон в почвенном воздухе, Киев, Украина, измерение радона в почве, оценка мест застройки, Radon in soil gas, Kyiv, Ukraine

Радон: Источники Джерела

За матеріалами: http://www.epa.gov/radon/

Радон це канцерогенний радіоактивний газ

Радон прозорий газ, без запаху і без смаку. Але він може бути проблемою вашого будинку. За світовими оцінками радон є причиною багатьох тисяч смертей щороку. Тому вдихаючи повітря з високим вмістом радону, ви можете отримати рак легенів. Лікарі попереджають, що радон на сьогодні є другою провідною причиною розвитку раку легенів у багатьох країнах. Тільки куріння викликає більше смертей від раку легенів. Тому якщо ви курите і в вашому домі високий рівень радону, ризик розвитку раку легенів, особливо високий.


Радон зустрічається всюди

Радон надходить в результаті природного (радіоактивного) розпаду урану в грунті, камені і воді і потрапляє в повітря, яким ви дихаєте. Радон зустрічається всюди. Він може надходити в будь-який тип будівлі - будинки, офіси, школи - що дає високі рівні радону у закритих приміщеннях. І ви і ваша сім'я, швидше за все, отримуєте найбільший вплив радону будинку, де ви проводите більшу частину свого часу.

Як радон потрапляє у Ваш будинок?

Будь-який будинок може мати проблему радону адже радон є радіоактивним газом. Він походить від природного розпаду урану, який знаходиться майже у всіх ґрунтах. Він зазвичай рухається вгору з землі в повітря над нею, і потрапляє в ваш будинок через тріщини і інші отвори в фундаменті і стінах. Ваш будинок акумулює радон всередині, де він може накопичуватися. У будь-якому будинку може бути проблема радону. Це означає, що в нових і старих будинках, в добре загерметизованих будинках і з протягом, будинках з підвалами або без них.
Радон з грунтового повітря є основною причиною проблеми радону в житлі. Іноді радон потрапляє в будинок через питну воду (див. " Радон у воді " нижче). У певній кількості будинків, будівельні матеріали можуть виділяти радон, також. Проте, будівельні матеріали рідко викликають проблеми радону самі по собі.


Радон в будинок потрапляє за рахунок:

1. Тріщин у твердих полах
2. Будівельних з'єднань
3. Тріщин у стінах
4. Проміжків у підвісних поверхах
5. Проміжків навколо службових труб
6. Порожнин всередині стін
7. Водозабезпечення

Radon in soil gas, Kyiv, Ukraine

Ви повинні перевірити радон у Вашому будинку

Тестування це єдиний спосіб дізнатися, чи є небезпека радону для Вас і вашої родини в будинку. EPA і лікарі рекомендують проводити тестування жител першого поверху на радон.
EPA також рекомендує тестування в школах і ін. дитячих закладах.Ви можете усунути проблеми радону

Системи для зниження радону працюють і вони не дуже дорогі. Деякі системи зниження радону можуть зменшити рівень радону у вашому будинку до 99%. Навіть дуже високий рівень радону може бути зменшений до прийнятного рівня.

Нові будинки можуть бути побудовані радоностійкими

Застосування радоностійких будівельних технологій може бути досить ефективним в запобіганні надходження радону. При правильній і повної установці, ці прості і недорогі методи можуть допомогти знизити рівні концентрації радону всередині будинків. Крім того, установка їх під час будівництва робить зниження рівня радону простіше і дешевше.

За оцінками проведеним в США, майже кожен один з 15 будинків, має підвищений рівень радону. У той час як проблема радону може бути більш поширена в деяких районах, будь-якому будинку може бути проблема. Єдиний спосіб дізнатися про стан вашого будинку, потрібно його перевірити.
Радон також може бути проблемою в школах і на робочих місцях.

Кожен новий будинок повинен бути перевірений, навіть якщо він був побудований радоностійким


Радон у воді

Якщо ви перевірили повітря у вашому будинку і виявили проблему радону, а треба використовувати воду, що надходить з свердловини, проведіть дослідження вашої води на радон, адже існують два основних джерела радону в повітрі приміщень вашого будинку, за рахунок грунту і за рахунок води. У порівнянні з надходженням радону в будинок через воду, його надходження через грунт становить, як правило, набагато більший ризик. Ризики від радону в системі водопостачання становить переважно ризик при його вдиханні та ковтанні. Дослідження показали, що ризик розвитку раку легенів від вдихання радону в повітрі набагато більше, ніж ризик розвитку раку шлунка в зв'язку з заковтуванням води, що містить радон. Більшість ризиків від радону в воді становить радон, що надходить з неї в повітря, коли вода використовується для душу та інших потреб сім'ї. Радон у воді вашого будинку зазвичай не є проблемою, коли його джерело поверхневі води. Радон у воді, проблема, швидше за все, коли його джерело підземні води, наприклад, індивідуальні і колективні, або система водопостачання, яка використовує грунтові води. Якщо ви тестували воду і виявили проблему радону ця проблема може бути виправлена.

Для корекції радону необхідно проводити очистку всієї води, яка надходить в будинок для всіх потреб.